Orienteerumisklubi West

     Teemad
· Avaleht
· Blogid
· E-mail juhatusele
· EOL kalender
· Kaardid
· Kaardiharjutused
· Kontakt
· Liikmed
· Liikmeks astumine
· Õpime
· Pildigalerii
· Püsirajad
· Päevakute statistika
· Pärnumaa or-list
· Rajameistrile
· Saavutused
· Teenused
· Tulemused
· Tutvustus
· Varustuse rentimine
· Võistlused

     Raamat West 25

RAAMAT - Orienteerumisklubi West 25


     Pildigalerii
     OR-kaardid
Koolinoorte MM Hispaanias:14.-21. aprillil 2009 toimus Hispaania pealinna külje all asuvas Alcala de Henareses koolinoorte maailmameistrivõistlused orienteerumises. 15. aprillil alustasid eestlased treeningut Alcala „Los Cerros“ looduspargi maastikul. Rada läbiti maastikuga tutvudes mõõduka sörgiga, et valmistuda tavaraja võistluseks. 15. aprilli õhtupoolikul sai alguse koolinoorte MMi avatseremoonia. Tseremoonia alguseks oli avaparaad linna peatänavalt Cervantese väljakule, kus peeti pidulikke kõnesid ning heisati rahvusvahelise koolispordi föderatsiooni lipp.

16. aprillil heideti noored sportlased tavaraja võistlustulle, kust väljusid kõik võitjana. Edukaimad olid Kaisa Raudkepp Värska gümnaasiumist ning Oliver Jõgeva Põlva Ühisgümnaasiumist, kes saavutasid mõlemad 9. koha. Priit Võsupärg saavutas kiiduväärt 11. koha nooremate poiste seas.

Lõõgastavaks puhkuseks kujunes õhtupoolik Alcala de Henarese kultuuriväärtustega tutvumine. Puhkus jätkus ka 17. aprillil, kui avanes võimalus külastada Real Madridi koduväljakut, kus veenduti väljakumuru filigraanses ehtsuses. Tutvuti Hispaania pealinna arhitektide ja kunstnike saavutustega.

Lisaks tavarajale kuulus koolinoorte koondise põhivõistluste hulka ka lühiraja mõõduvõtt. Sedakorda olid saavutused märksa erksamad. Nimelt saavutas Värska Gümnaasiumi õpilane Kaisa Raudkepp vanemate tüdrukute arvestuses 5. koha.

Nii tavaraja, kui ka lühiraja maastik oli sama. Võrreldes lühirajaga oli tavaraja tehniline külg tunduvalt raskem. Finišisirge oli lühirajal tunduvalt keerulisem, kui tavarajal. Lõpusirge moodustas ligi 100m pikkune tõus mööda järsakuserva, millele eelnes ka ligi poolekilomeetrine mäkketõus. Mõnedki võistlejad olid sunnitud finišisse jõudmiseks kasutama oma nelja jäset.

Teise võistluspäeva lõpetas üritus nimega „rahvuste festival“. Ürituse käigus tutvustasid kõik osalevad noored oma riiki ja kombeid. Eestlased olid võistlejate seas tuntud Kalevi kommide ja imeilusa looduse poolest. Rahvuste festivali lõpuosaks oli riiki tutvustav etteaste, mille käigus mängiti ka eestlaste rahvusmängu „Lähme rukist lõikama“.

Võistluste organisatoorse külje üldmulje oli vägagi meeldiv. 18. aprillil ilmutas ennast ka kauaoodatud päike ning õhtutemperatuuriks oli 20°C, erinevalt teisipäeva 8 soojakraadist ja rahesajust. Kahjuks tabas ka esimest võistluspäeva tugev vihmasadu, kuid lühirada läbiti täiesti kuivades oludes.

Koolinoorte MMi unustamatuks sündmuseks võib pidada viimasel võistluspäeval toimunud sõprusteate võistlust. Kolm eri rahvustest noort moodustasid võistkonna, kelle ülesandeks oli võistkonnasiseselt jõuda kokkuleppele punktide läbimise suhtes. Võistluse idee oli erinevaid rahvuseid omavahel lähendada ning selle tõestamiseks leidus võistlusjuhendis ka punkt, mille kohaselt lõpetasid võistlejad võistluse käsikäes. Sõprusteate maastik oli eelnenud võistlusmaastikuga võrreldes väga raske. Tegemist oli savanni meenutava spordikeskusega, millele omaseid mägesid Eestis ei leidu. Võistlus toimus keskpäeval, kui õhutemperatuur oli varjus ligi 25°C. Jahutust pakkus kohustuslik jõe läbimine enne viimast punkti.

Kõikide võistlejad esinesid edukalt. Võisteldi kaheksas võistlusklassis, eraldi kategooriatesse kuulusid koolide võistkonnad ning riikide esindusvõistkonnad. Kohal oli maailma koolinoorte paremik. Kilingi-Nõmme Gümnaasium saavutas võistkondlikult 10. koha. Võistkonda kuulusid Siiri Rist, Kristiina Vinkel ja Marili Lensment, treener Ville Vinkel.Kristjan Pahk

     Blogid
Heidi Sild Tomi-Andre Piirmets Kristiina Vinkel

     Sünnipäevad
15.08 Sulev Tuude
16.08 Georg Sten Toots
21.08 Kaja Lepp
26.08 Värdi Soomann
29.08 Märt Künnapas

     N-Kalender 2019

RMK ORIENTEERUMISPÄEVAKUD

. 11.04 Vallikäär*
. 18.04 Paikuse*
. 25.04 Audru*
. 02.05 Valgerand*
. 09.05 Uulu*
. 16.05 Niidupark*
. 23.05 Kilingi-Nõmme*
. 30.05 Raeküla*
. 06.06 Rannametsa
. 13.06 Metsaküla
. 20.06 Tõstamaa
. 27.06 Audru
. 04.07 Jõulumäe
. 11.07 Rannametsa
. 18.07 Piirumi
. 25.07 Uulu
. 01.08 Kolga-Veski
. 08.08 Jõulumäe
. 15.08 Piirumi
. 22.08 Rannapark
. 29.08 Raeküla
. 05.09 Pärnu-Jaagupi
. 12.09 Tori
. 19.09 Lavassaare
. 26.09 Uulu
. 03.10 Rannapark
. 12.10 Võiste**
. KOOND 2019
--------------------------
.* - nöörirada
.** - OK West AV
.xx - toimumata
.xx - online
.xx - tulemused OK
.xx - esialgsed tulem.

     Tänukirjad
Eesti Olümpiakomitee
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Lehe tekkimine: 0.031 Sekund